Lacerta i Ursa Minor w ofercie Delta Optical

W sklepie pojawiły się właśnie produkty Lacerty i Ursa Minor – akcesoria do astrofotografii jak i do sterowania montażami różnego typu:


Maski Bahtinowa

Maski Bahtinowa służą do precyzyjnego ustawiania ostrości. Wykorzystują do tego linie dyfrakcyjne gwiazdy wytwarzane przez otwory w masce. Ostrość osiągana jest gdy ustawimy środkową linię dokładnie pomiędzy dwiema zewnętrznymi. Bardzo przydatne w astrofotografii. W sklepie dostępne są maski w rozmiarach od 150 do 300 mm i można je stosować z różnymi teleskopami.

Guiding / Astrofotografia

W ofercie znajduje się także niezależny autoguider Lacerta M-GEN oraz ultracienki off-axis guider z gwintem dla Canonów z serii EOS. M-GEN to niezależny autoguider nie wymagający obecności komputera. W skład zestawu wchodzi kamera do guidingu oraz pilot z wyświetlaczem – odpowiedzialny za prowadzenie montażu. Dodatkowo pilot może kontrolować lustrzanki Canona – np. ilość klatek do wykonania i czas ich ekspozycji. Dzięki temu można zmontować zestaw do astrofotografii bez stosowania laptopa. Off-axis guider Lacerty też jest wart uwagi. Jest bardzo cienki i można go stosować nawet w Newtonach.

Ursa Minor – sterowanie i automatyzacja

Seria Ursa Minor składa się z aplikacji Ursa Minor Pro oraz urządzeń do sterowania montażami, czy kontrolowania lustrzanek Canona. Z poziomu aplikacji można sterować Alt/AZ/Autotrack Dobson, EQ6 jak i HEQ5. W przypadku montaży azymutalny główna zaleta to system GoTo, a w przypadku montaży paralaktycznych – także możliwość guidingu za pomocą kamer prowadzących pozbawionych portu ST4. Interfejsy te mogą także sterować lustrzankami Canona poprzez program Ursa Mino Pro.

Druga seria interfejsów to adaptery do sterowania montażami poprzez Bluetooth – bez kabli na nieduże odległości. Dostępny jest moduł dla HEQ5 jak i EQ6.

Pozostałe

Lacerta produkuje także różne drobne akcesoria jak pierścienie do teleskopów prowadzących, siodełka, szyny balansowe i temu podobne. Na rynku można spotkać także zmodyfikowane napędy w obu osiach dla montaży EQ3-2 i EQ5 wyposażone w port ST4, czy mikrofocusery do teleskopów Newtona SkyWatchera.

Dodatkowe szczegóły można znaleźć na stronie Ursa Minor i Lacerta Optics.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Astronomia, Recenzje i Testy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.