Czas rozpocząć nowy sezon na Jowisza

Jeżeli lubisz wstawać bardzo wcześnie, czy też iść spać bardzo późno to możesz sprawdzić co nowego „słychać” na Jowiszu. Planetę tą można obecnie obserwować wczesnym ranem około 3-4 rano na wschodnim niebie. Z każdym dniem Jowisz będzie oddalał się od Słońca na naszym niebie ułatwiając tym samym obserwacje. Opozycja Jowisza będzie miała miejsce 29 października.

W zeszłym roku mogliśmy obserwować Jowisza bez południowego pasa, który zakryły białe chmury. Pod koniec zeszłego sezonu obserwacyjnego rozpoczął się proces jego odbudowy. W tym sezonie będziemy mogli obserwować już gazowego giganta z parą pasów. Oba pasy dość dynamicznie ewoluują, co powinno dostarczyć dodatkowych wrażeń podczas jesiennych i zimowych obserwacji tej planety.

Pierwsze fotografie Jowisza z  nowego sezonu pojawiły się już w sieci i pochodzą głównie z Australii, czy Filipin, gdzie panują nieco lepsze warunki do obserwacji i fotografii tej planety przed świtem. W tym roku Jowisz będzie dość wysoko na naszym niebie, co powinno ułatwić nam obserwacje jak i fotografowanie tej planety.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Astronomia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.