Astrofotografia dla początkujących – przykładowe fotografie

Fotografie najlepiej oddają efekty jakie można osiągnąć w astrofotografii. Im bardziej skomplikowany i precyzyjny tym efekty mogą być lepsze, choć liczy się także doświadczenie fotografa. Poniżej kilka fotografii wykonanych za pomocą różnych zestawów – od najprostszego po bardziej złożonego.

Zaprezentowane tutaj fotografie mają prezentować pewne grupy i poziomy zaawansowania astrofotografii, nie należy brać ich dosłownie co do zastosowanego sprzętu i dokładnego rezultatu (a to zależy od warunków w czasie fotografowania, doświadczenia, czy dopasowania sprzętu do potrzeb i wymagań fotografa).

Zanim podejmiesz decyzje o zakupie sprzętu do astrofotografii przeczytaj uważnie pozostałe artykuły z tego cyklu i poradź się bardziej doświadczonych astrofotografów.

Księżyc z lustrzanki, fotografia robiona „z ręki” o zmierzchu:

Powierzchnia Księżyca sfotografowana za pomocą webcama 8″ i teleskopu:

Fotografia Saturna wykonana za pomocą webcama i 8″ teleskopu:

Fotografia Jowisza wykonana za pomocą dedykowanej kamerki planetarnej i 8″ teleskopu:

Fotografia gromady kulistej wykonana za pomocą dedykowanej kamerki planetarnej (posiadającej długie czasy ekspozycji) i Newtona 150/750 na montażu EQ3-2 z napędem. Kilkusekundowe ekspozycje:

Mgławica planetarna M27 wykonana za pomocą dedykowanej kamery do astrofotografii, 11″ teleskopu na montażu HEQ5 Pro SynScan z prowadzeniem (guidingiem) i ekspozycjami wynoszącymi 5 minut.:

Fotografie: Piotr Maliński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Astronomia, Poradnik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.