Nowe kamerki planetarne DMK21AU618 już w sklepie

Właśnie dotarły do nas kamerki DMK21AU618 – najnowsza generacja kamerek planetarnych od The Imaging Source. Główne zalety to:

  • Nowa monochromatyczna matryca ICX618 dająca 2-3 krotny wzrost czułości
  • Brak artefaktów przy prędkości 60 klatek na sekundę (w starszych modelach użyteczne było tylko 30 FPS)
  • Najnowsza wersja aplikacji do nagrywania obrazu IC.Capture.ASNowa matryca była znana astrofotografom od dłuższego czasu, jednak w kamerkach TIS pojawiła się ona niedawno. Nowa kamerka DMK21AU618 szybko stała się gorącym towarem znajdując nowy dom u wielu miłośników astrofotografii planetarnej. Oprócz zwiększonej czułości poprawiono problem kolistych artefaktów trapiący wszystkie starsze modele kamerek TIS. Teraz można bez problemu fotografować planety przy prędkości 60 klatek na sekundę. Dołączone oprogramowanie jest bardzo dobre i działa stabilnie. Można także używać darmowego FireCapture, które oferuje więcej opcji i ułatwia fotografię z wykorzystaniem wielu filtrów.

Kompletny zestaw do astrofotografii planetarno-księżycowej składałby się dodatkowo z koła filtrowego, filtrów LRGB jak i np. filtrów podczerwonych (610 nm lub 670 nm). W zależności od stosowanego teleskopu potrzebna może być soczewka Barlowa tak by osiągnąć światłosiłę f/20-25.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Astronomia, Recenzje i Testy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.