2-25 IX 2011r. VI Ogólnopolskie Seminarium Studentów Astronomii

Już po raz szósty spotykają się studenci i pracownicy naukowi z branży astronomicznej by wspólnie omawiać nurtujące zagadnienia z dziedziny „ciał niebieskich” W tym roku wydarzenie ma charakter krajowy. Jednakże organizatorzy nie wykluczają uczestnictwa osób zainteresowanych z zagranicy.

Po raz pierwszy, pasjonaci astronomii spotkali się w 2004r. w Warszawie. Od samego początku wydarzenie zostało zaprojektowane w charakterze cyklicznego eventu. W 2009 r. przybrała formę Międzynarodowego Zjazdu i z dużym powodzeniem sprostała temu wyzwaniu. Tegoroczna OSSA nastąpi po dwuletniej przerwie. Ponownie zrzeszy studentów astronomii z uczelni całego kraju: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku firma Delta Optical stała się sponsorem Ogólnopolskiego Seminarium Studentów Astronomii. Jesteśmy ludźmi z pasją, więc wspieramy inicjatywy krzewiące nasze zainteresowania. Takim przedsięwzięciem jest właśnie OSSA, która w tym roku jest dodatkowo częścią obchodów Roku Heweliusza.

Organizowane Seminarium ma na celu umożliwianie dyskusji na tematy astronomiczne, jest także szansą na wysłuchanie wykładów zawodowych astronomów i referatów studentów. W tym roku, organizatorzy zapraszają do udziału także uczących się na Politechnice na kierunku astronautyki, by wspólnie móc przedyskutować szanse Polski na przystąpienie do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Wszyscy jesteśmy żywo zainteresowani tym tematem, bo ewentualne zmiany w tej płaszczyźnie mogłyby skutkować rozwojem astronomii i nauk pokrewnych w Polsce.

Mamy nadzieję, że imprezy typu OSSA, przyczynią się do rozwoju branży astronomicznej w Polsce. Dzięki takim przedsięwzięciom firma DO ma nadzieję na rozpoczęcie długofalowej współpracy ze studentami na wielu płaszczyznach. Chcemy wspólnie eksplorować niebo, prowadzić dysputy przedmiotowe, jak też zaspokajać potrzeby zainteresowanych astronomią poprzez wprowadzanie nowych trendów i możliwości na polski rynek.

Przyłącz się do grona ludzi z pasją i weź udział w Ogólnopolskim Seminarium Studentów Astronomii!
Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.astrouw.edu.pl/knastr/ossa/

Życzymy powodzenia i pogodnego nieba!
Zespół Delta Optical

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.