Trzynastego nawet w styczniu jest wiosna!

Piątek 13. stycznia był dla nas bardzo szczęśliwym dniem.


Przed południem w restauracji Honoratka zebrali się przedstawiciele najważniejszych firm z branży fotograficznej i optycznej, by po raz piąty rozstrzygnąć plebiscyt czytelników serwisu Optyczne.pl.


Głosowano na produkty w różnych kategoriach, a wyniki uroczyście ogłoszono właśnie 13 stycznia. Spotkanie otworzył redaktor naczelny dr.hab. Arkadiusz Olech prezentując dokonania i rozwój serwisu w ostatnim roku. Następnie przedstawił listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach.


Było nam niezmiernie miło usłyszeć, ze i my – Delta Optical, zostaliśmy nagrodzeni i wyróżnieni w dwóch kategoriach. W głosowaniu na lornetkę roku nasz nowy produkt – dachowa DO Forest II 8×42 zajęła drugie miejsce, pokonując produkty takie jak: Swarovski EL 10×50, czy Pentax DCF 9×42. Warto przypomnieć, że to już druga nagroda przyznana naszej lornetce. Została już wyróżniona na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011.

W kategorii wydarzenie roku 2011 redakcja serwisu Optyczne.pl wyróżniła naszą premierę profesjonalnego sprzętu astronomicznego firm: PlaneWave, Officina Stellare, Paramount oraz 10 micron.


Wśród zwycięzców w kategoriach nie związanych z naszym obszarem działalności jest między innymi: FujiFilm wyróżniony za cyfrowy aparat kompaktowy –FinePix X100. Najlepszym aparatem bezlusterkowym został Sony Alfa NEX-7, a najlepszą lustrzanką profesjonalny model Canon EOS-1D X. Canon nagrodzony został również za najlepszy obiektyw fotograficzny. Redakcja przyznała także dwa inne wyróżnienia – dla firmy FujiFilm za rozwijanie nowatorskiej technologii produkcji przetworników organicznych oraz dla firmy Foto-Technika za sukcesywne poszerzanie oferty sprzętu fotograficznego.
Po rozdaniu nagród uczestnicy gali uzupełniali kalorie spalone emocjonowaniem się podczas ogłaszania zwycięzców. I ja tam byłem i te pyszności jadłem i piłem!

Wszystkim, którzy na nas w plebiscycie zagłosowali serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także redakcji Optyczne.pl za dostrzeżenie wysiłków zmierzających do wprowadzenia na nasz rynek sprzętu astronomicznego najwyższej klasy.

Grzegorz Matosek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Lornetki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.