Noc Naukowców – relacja

W piątek 23 września, z okazji Europskiego Dnia Naukowców, wraz z Centrum Hewelianum zorganizowaliśmy wspólnie imprezę „Noc Naukowców”.

Nasza firma zorganizowała nocny pokaz nieba, który rozpoczął się o godzinie dwudziestej. Budził on bardzo duże zainteresowanie.

W celu usprawnienia obserwacji obserwatorów podzielono na dwie grupy przy dwóch stanowiskach obserwacyjnych, na których stały telekopy: 10″newtona oraz 6″schmidt-cassegreina.

Atrakcją  wieczoru był niewątpliwie Jowisz, później udało się nam jeszcze dojrzeć mgławice planetarne M27, M57, gromadę kulistą M13 oraz plejady.
Na sam koniec oglądaliśmy galaktykę  Andromedę, która jak na warunki miejskie prezentowała się bardzo dobrze. Obserwacjie zakończyły się o godzinie 23:00

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym osobom. Bardzo się cieszymy, że tak licznie wzieli Państwo udział w naszych obserwacjach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>