Noc Naukowców 23 września 18:00-23:00

Europejska Noc Naukowców (European Researchers Night) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która odbywa się od roku 2005 najczęściej w ostatni piątek września, równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Już 23 września (piątek) odbędzie się Noc Naukowców, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do przybycia. Delta Optical Przygotowała dwa stanowiska do obserwacji ciał niebieskich. Impreza Organizowana jest wspólnie z Centrum Hewelianum.

Dysponować będziemy teleskopami 6″ Shmidt-Cassegrein, oraz 10″ rozsuwanym newtonem na montażu Dobsona. Zapraszamy do skorzystania z takiej niecodziennej okazji. Impreza zacznie się już o 18:00 w Centrum Hewelianum, zaś Obserwacje astronomiczne planujemy rozpocząć o godzinie 20:00.

Miejsce: Centrum Hewelianum (Fort Góry Gradowej w Gdańsku)
Termin: 23 września, 18:00-23:00

Wstęp wolny!

http://hewelianum.pl/index.php/wystawy,dodatkowe,noc_naukowcow

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Noc Naukowców 23 września 18:00-23:00

  1. Lianna pisze:

    Czemu nie w Warszawie…? A my i tak niezależnie planowaliśmy na dzisiaj spotkanie przy teleskopie juz od trzech tygodni :)

    P.S. O takich imprezach jak ta, dzień otwarty w CAMKu, elongacji Merkurego itp. warto by było pisać kilka dni wcześniej, a nie tak jak dziś w ostatniej chwili, albo jak przy CAMKu, po fakcie.

  2. Lianna pisze:

    Nie wiem jak u was, ale u nas… :) Po pierwszej chmurki odsłoniły niebo i aż do piątej niezakłócone obserwacje. Bardzo sympatyczna była przejrzystość powietrza i Jowisz był bardzo wyraźny. Poza tym to co zwykle, ale bardziej :) Kilka testów nowego sprzętu zakończonych sukcesem.