Dzień Otwarty w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Dzień Otwarty w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie,
odbywający się w ramach corocznego Festiwalu Nauki, to impreza naukowa, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Wykłady, pokazy multimedialne, warsztaty, prezentacja filmów, konkursy, wystawy, kiermasze, a także często niepowtarzalna możliwość spotkania ze znanymi osobowościami ze świata nauki, to główne atuty tej imprezy.

W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję spotkać się już po raz 17-ty, uczestnicząc w jednej z najbardziej popularnych imprez związanych z astronomią. Na wielu stoiskach można było zapoznać się z nowościami sprzętowymi oraz bogatą ilością literatury. Jak zawsze dużą
popularnością cieszyły się wykłady tym raz związane z pięćdziesiątą rocznicą odkrycia kwazarów. Na tarasie mieliśmy okazję obserwować Słońce przez teleskopy, zobaczyć jak zbudowana jest kometa czy sprawdzić jak działa kamera Obscura.

W głównym holu Patrycja Bagińska przedstawiła ciekawe astronomiczne warsztaty dla dzieci w wieku 7-15 lat – w których można nauczyć się jak zrobić z kartonu zegar słoneczny, modele planet, statków kosmicznych. Jak zawsze nie zabrakło członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i wielu ich prezentacji.

Zapraszamy ponownie za rok!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.