Astrografy od SkyWatchera

SkyWatcher w ostatnich miesiącach poszerza gamę swoich teleskopów dedykowanych do astrofotografii – i to zarówno w segmencie niskobudżetowym, jak i w tym z „górnej półki”. Największe emocje wzbudził 150 mm apochromat:


Jest to tryplet 150/1050 z dołączonym flattenerem o wadze około 11,5 kg. Teleskop przeznaczony jest dla najbardziej wymagających astrofotografów (i obserwatorów) chcących używać dużego refraktora. Refraktor ten okazał się dużym zaskoczeniem dla uznanych producentów apochromatów – do tej pory Synta (właściciel marki SW) nie radziła sobie z dużymi refraktorami. Nowy projekt celi i optyki wykonany przez firmę Lichtenknecker rozwiązał najwidoczniej dotychczasowe problemy, gdyż refraktor sprawuje się bardzo dobrze – na co wskazują pierwsze recenzje, testy i opinie konkurencji 😉 W Europie teleskopy te dostępne są także pod marką Omegon i TS (Teleskop Service) zarówno w tubie aluminiowej jak i karbonowej. Na rynku mają pojawić się także mniejsze apochromaty z tej serii – aż do 80/90 mm.

Kolejnym produktem dla wymagających są Newtony Quattro:

Oferowane są w tubach z włókna węglowego jak i aluminiowych. Dostępne są apertury 200, 250 i 300 mm. Wszystkie o światłosile f/4. Na Newtony Quattro składają się lustra wykonane z Pyreksu, ultracienki pająk lustra wtórnego, czy dwucalowy wyciąg wysokiej jakości.

W segmencie astrografów budżetowych jak i teleskopów do obserwacji znajdziemy Newtony PDS:

Seria ta jest bardzo zbliżona do standardowej linii Newtonów SkyWatchera o czarnym malowaniu. Być może nawet wersja PDS zajmie miejsce niektórych standardowych modeli od tej samej aperturze. W odróżnieniu od wersji standardowej wersja PDS daje dwucalowy wyciąg z mikrofocuserem jak i ultracienki pająk dla lustra wtórnego. Po raz pierwszy też z dwucalowym wyciągiem oferowany jest model o średnicy 130 mm – lżejszy i nieco bardziej sztywny od popularnego 150/750.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Astronomia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.